Zapewnienia bezpieczeństwa żywności IFS / BRC

Standard BRC ( BRC Global Standard for Food Safety )

Międzynarodowy standard żywności opracowany przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (British Retail Consortium). Standard ten skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw z branży spożywczej i ustanawia wymogi dla producentów żywności przetworzonej, a także podstawowych produktów dostarczanych jako markowe produkty detaliczne, markowych produktów spożywczych lub żywności i składników produktów dla gastronomii, cateringu i produkujących żywność.

Standard BRC łączy wymagania zawarte w: ISO 9000, HACCP, GMP i GHP, a także definiuje szczegółowe wytyczne, które koniecznie muszą być spełnione, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz wymagany i powtarzalny poziom jakości wyrobu gotowego.

Pozytywne aspekty wynikające z posiadania wdrożonego Standardu BRC:

System IFS ( International Food Standard )

System ten jest specyficznym standardem uznanym przez  GFSI (Global Food Safety Initiative). Został opracowany dla wszystkich producentów żywności, w głównej mierze na potrzeby sieci handlowych i ich marek własnych. IFS stworzony został przez przedstawicieli niemieckiego handlu w 2002 roku.

Głównym celem tego systemu jest potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości produktu, ale także jego zgodności z obowiązującymi prawami i normami. Co ważne, IFS ujednolicił wymagania i wprowadził przejrzystość w łańcuchu dostaw, od surowca aż po produkt końcowy. W związku z tym z czasem stał się szeroko rozpoznawalnym, akceptowanym, a często nawet wręcz wymaganym przez klientów standardem.

Obiektywny obraz stanu bezpieczeństwa żywności będący wynikiem auditu wg IFS pozwala uzyskać:
Dzięki temu system IFS stał się tak bardzo popularny nie tylko wśród sieci handlowych. Przedsiębiorstwa rynku spożywczego coraz częściej  rezygnują z samodzielnego auditowania firmy, ponieważ IFS stał się standardem koniecznym przy współpracy z kontrahentami.

Dotacje unijne, pomoc w pozyskaniu środków
Planujesz ekspansję firmy?
Masz dobry pomysł
na nowy biznes?
Dowiedz się już teraz, co możesz zyskać współpracując z BCD:
Zadzwoń: 67 282 72 55 , 506 000 045
lub jeśli wolisz pisać...

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.