Sczytywanie danych zapisanych na kartach kierowców

Oprócz danych na temat pojazdu każdy kierowca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji własnego czasu pracy – do tego celu służy m.in. karta kierowcy. W jej przypadku odczyt danych powinien odbywać się częściej niż dla pojazdu – przepisowy termin to przynajmniej raz na 28 dni.

W tym miejscu także nie należy zapominać o wyjątkach od reguły. O odczytaniu danych z karty kierowcy w terminie innym niż standardowy trzeba pamiętać w poniższych sytuacjach:


W ramach sczytywania danych z kart kierowców dokonujemy analizy danych zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi krajowymi i wspólnotowymi. Dane sprawdzane są pod względem wszelkich naruszeń – czasu jazdy ciągłej i przerw w jeździe ciągłej, jazdy dziennej i odpoczynków dobowych oraz jazdy tygodniowej, dwutygodniowej i odpoczynków tygodniowych.

Raporty z tych analiz są opatrzone odpowiednim komentarzem – tak, aby wyniki były jednoznaczne i ułatwiały Państwu pracę.

Sczytywanie danych z urządzeń cyfrowych odbywa się przy użyciu licencjonowanego oprogramowania analitycznego. Stosowanie nowoczesnych urządzeń oraz oprogramowania daje nam gwarancję wysokiej dokładności odczytów oraz krótkiego czasu wykonywania analiz.
Analiza składa się z trzech etapów:
  1. Sczytywanie zapisów
  2. Analizę zapisów - określenie czasów jazdy, pracy, dyżuru i odpoczynków.
  3. Kontrola poprawności oraz przygotowanie zestawień, raportów i komentarzy do wykroczeń.

Po przeprowadzeniu analiz proponujemy Państwu następujące dokumenty:
  1. Raport dobowy kierowcy.
  2. Raport miesięczny kierowcy.

Dotacje unijne, pomoc w pozyskaniu środków
Planujesz ekspansję firmy?
Masz dobry pomysł
na nowy biznes?
Dowiedz się już teraz, co możesz zyskać współpracując z BCD:
Zadzwoń: 67 282 72 55 , 506 000 045
lub jeśli wolisz pisać...

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.