Wpisy archiwalne

"Restrukturyzacja małych gospodarstw" także dla nieubezpieczonych w KRUSARIMR ogłosiła nabór wniosków o przyznanie pomocy na „Restrukturyzację małych gospodarstw”  w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw"  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin naboru: od 31 maja do 29 czerwca 2019 r.

Pomoc finansowa w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw" może być przyznana rolnikowi, jeżeli m.in.:
Uznaje się, że rolnik prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli:
Pomoc przyznaje się w wysokości 60 tys. zł (jednak nie więcej niż równowartość 15 tys. euro) i wypłaca się ją w dwóch ratach:
Pomoc może być przyznana, jeżeli biznesplan przewiduje wydatki dotyczące działalności rolniczej w gospodarstwie lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie w kwocie stanowiącej co najmniej 100% kwoty pomocy, w tym inwestycje w środki trwałe o szacunkowej wartości równej co najmniej kwocie stanowiącej 80% kwoty pomocy.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

Szczegóły dotyczące ogłoszonego naboru na stronie: https://www.arimr.gov.pl

Dotacje unijne, pomoc w pozyskaniu środków
Planujesz ekspansję firmy?
Masz dobry pomysł
na nowy biznes?
Dowiedz się już teraz, co możesz zyskać współpracując z BCD:
Zadzwoń: 67 282 72 55 , 506 000 045
lub jeśli wolisz pisać...

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.